وبلاگ

خط تولید آب معدنی

خط تولید آب معدنی

اگر علاقه مند به راه اندازی خط تولید آب معدنی هستید در این مقاله به بررسی مراحل مختلف تولید آب معدنی از صفر تا صد می‌پردازیم.

علاقه شما به ساخت کارخانه آب معدنی در ایران ایده خوبی است زیرا اکثر مردم در حال حاضر ترجیح می‌دهند در صورت نیاز از آب معدنی استفاده کنند. جدای از فواید آب معدنی برای سلامتی، همه رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و کافه‌های شهر شاهد استفاده عموم از آب معدنی هستند.

با این حال، قبل از ساخت کارخانه آب معدنی باید یک بررسی کلی از بازار انجام دهید تا با کمک کارشناسان مجرب در این زمینه موفق باشید. تحقیقات شما باید شامل مواردی مانند نوع بسته‌بندی آب آشامیدنی، مناسب‌ترین مکان برای تولید و ذخیره سازی و میزان محصول مورد نظر در منطقه شما باشد.

راه اندازی خط تولید آب معدنی:

اولین قدمی که باید بردارید گرفتن مجوز است. مدارک خود را آماده کرده و برای دریافت مجوز راه اندازی کارخانه خط تولید آب معدنی خود آماده شوید.

قدم بعدی نزدیک شدن به یک تامین کننده بطری آب معدنی است. قیمت مناسب، یکی از پارامترهای مهم در این بخش است. این تامین کننده باید بطری‌های پلاستیکی آب معدنی را در اختیار شما قرار دهد.

احداث کارخانه در یک ساختمان استاندارد و در مکان مناسب گام بسیار مهمی برای شروع تولید آب معدنی است.

با توجه به اینکه برخی از مشتریان در مورد کیفیت آب چشمه یا چاه خود اظهار نظر می‌کنند، اما در هر صورت برای ماندگاری طولانی آب بطری استفاده از دستگاه‌های تصفیه شامل ازن، RO، UV و در صورت کمبود خط ضروری است. اخذ مجوز الزامی است.

ماشین آلات تصفیه (پالایش)، پر کردن و بسته بندی عبارتند از:

1- دستگاه تری بلوک (ست شستشو، پر کردن و درب بطری تمام اتوماتیک)

2- دستگاه لیبل چسبان (برچسب بر روی بطری ها)

3- جت پرینتر (برای چاپ تاریخ انقضا روی بطری)

4- دستگاه بادکن بطری (برای تهیه بطری از پریفرم های خام)

5- دستگاه شیرینگ پک تونلی (فیلم شیرینگ آب معدنی) (برای بسته بندی 6 و 12 بطری)

6- نوار بالابر بسته های شیرینگ شده (برای بارگیری و پالت گذاری محصول)

 

ماشین آلات تصفیه و ذخیره آب پیش بسته بندی عبارتند از:

7- دستگاه ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش و ازن

8- دستگاه تصفیه آب RO با ظرفیت حداقل 50.000 لیتر در روز

9- مخازن ذخیره آب 10.000 لیتری

10- نوار نقاله ریل زمین 6 تا 10 متر

11- لوله کشی، سیم کشی و نصب و راه اندازی

12- امکانات آزمایشگاهی

 • تعداد کامیون های مورد نیاز برای توزیع آب تصفیه شده
 • کارمندان را استخدام کنید

 

اگر بخواهیم بطور کلی پروسه تولید و بسته بندی آب را مورد بررسی و مطالعه قرار بدهیم می‌توان گفت سه مرحله زیر بایستی انجام گردد:

الف) آماده و سالم سازی آب

ب) تولید ظروف چنانچه هدف پرکردن در بطری pet باشد

ج) خط بسته بندی

 

پروسه تولید آب معدنی یا آب آشامیدنیِ بسته بندی شده، جهت ارائه به بازارِ فروش نیازمندِ  ماشین آلات و ادواتی است تا تولید امکان پذیر گردد.
البته لازم به ذکر است که بنابه ظرفیت و کیفیت، ماشین آلات گوناگونی وجود دارد که باید در زمان خرید حتما مورد توجه واقع گردد.

 

لیست دستگاه‌های خط تولید آب معدنی بطور اجمال بشرح ذیل است؛

ادوات و سیستم ضد عفونی کننده، تصفیه و نگهداری، براساس آنالیزِ آب قبل از بسته بندی شاملِ دستگاه UV  و اُزن ژنراتور،  RO
مخازن
سیستم تولید باد
باد کنِ بطری
تری بلوک (بطری شور، پرکن و درب بند )
لیبل زن opp
جت پرینتر
شیرینگ اورلب

نوار نقاله هوائی(ایرکاموایر) و زمینی
لوازم آزمایشگاهی

 

هزینه خرید و راه اندازی خطوطِ تولید آب آشامیدنی یا معدنی، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین نکته‌ای که حائز اهمیت است، ظرفیتی است که کارخانه شما دارد، همچنین توجه به مکان کارخانه برای خط تولید و بسته بندی آب آشامیدنی یا معدنی در کنار هزینه‌های نصب، هزینه‌های انتقال و حمل و نقل آب به محل تولید از اهمیت بالائی برخوردار است.
بایستی حتما شما بتوانید این نکات را به خوبی بررسی کنید، تا بشود با یک قیمت معقول خط تولید آب بسته بندی خود را، راه اندازی کنید.

 

سود تولید آب معدنی:

آب یکی از نیازهای اساسی مردم است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و همیشه تقاضا برای آب معدنی وجود دارد. بنابراین کارخانه‌های آب معدنی بسیار سودآور هستند. نرخ بازده داخلی این فعالیت بین 25 تا 40 درصد است و بازده سرمایه گذاری بین 3 تا 4 سال خواهد بود.

استفاده از تجهیزات پیشرفته و مطابق با استانداردهای بین المللی باعث افزایش حجم و کیفیت تولید و افزایش سود شما می‌شود.

طرح توجیهی آب معدنی بهترین گزینه برای پیش بینی سود سرمایه گذاری است. کارشناسان اثبات آب آشامیدنی با تجربه زیاد تمامی عناصر موثر بر سود را بررسی کرده و سود شما را برآورد می‌کنند.

 

مشکلات خط تولید آب معدنی:

شاید فکر می‌کنید راه اندازی خط تولید آب معدنی سودآور و سریع است. اما قبل از انجام هر کاری بهتر است مضرات تولید آب معدنی را بدانید. امروزه با گسترش آلودگی‌ها و شیوع بیماری‌های مختلف و انتقال ویروس‌های مختلف از طریق آب آشامیدنی همچنین صنعتی شدن تولید و بهره‌وری آب آشامیدنی، جمعیت را به سمت استفاده از آب معدنی سوق داده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سودجو چشم خود را به این سمت باز کرده‌اند.

 

نوشیدن آب معدنی و اثرات مضر آن بر سلامتی:

ایجاد مشکلات سرطان با فروش آب معدنی:

در برخی موارد، فروشندگان آب معدنی دیده می‌شدند که قوطی‌های خود را جلوی آفتاب می‌گذاشتند. طبق تحقیقات، قرار دادن آب معدنی در مقابل نور خورشید باعث کاهش کیفیت آن می‌شود.

نور خورشید روی آب معدنی، مشتقات نفتی موجود در بطری را جدا کرده و در آب حل می‌کند. این مشکل منجر به سرطان در کاربر خواهد شد.

انجماد آب معدنی درون بطری:

در روزهای گرم تابستان می‌بینیم که برخی بطری‌های آب معدنی را در فریزر می‌گذارند. این اشتباه است، زیرا بطری‌های آب معدنی برای دمای بین 0 تا 4 درجه سانتیگراد طراحی شده اند و قرار دادن آن‌ها در دمایی غیر از این می‌تواند سلامت انسان را به خطر می‌اندازد.

ضررهای استفاده از آب جوش در بطری آب معدنی:

همانطور که گفته شد بطری‌های آب معدنی فقط در دمای 0 تا 4 درجه سانتیگراد قابل استفاده هستند. این بطری‌ها نباید برای پر کردن آب جوش استفاده شوند. استفاده از آب جوش در این بطری‌ها باعث می‌شود 70 درصد مواد شیمیایی وارد بدن انسان شود.

سیستم تصفیه آب

 

 

خدمات ما:

مشاور صنایعِ بسته بندی آب ، نوشابه های گاز دار ، ماءالشعیر ، دوغ ، آبمیوه…
مهارت و تسلط کامل جهت ارائه هرگونه مشاوره در خصوص تجهیز ، نصب ، راه اندازی  خرید و فروش کارخانجات صنایع آشامیدنی و غذائی شامل انواع و اقصام ماشین های تزریق و بادکن بطریpet ، سیستم تسویه آب ، ردیف کن بطری ، پرکن ها، لیبل زن ، شیرینگ ، جت پیرینتر ، تسمه نقاله ، کاموایرهای زمینی و هوائی…و هر آنچه مربوط به این صنعت می‌باشد.

 
 

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید:

همراه: 09123712315

ایمیل: alifaraji2008@gmail.com

خرید مطمئن را با مشاور صنایع غذایی فرجی تجربه کنید

بازگشت به لیست

8 دیدگاه در “خط تولید آب معدنی

 1. سلام وقت بخیر. برای فروش خط تولید آب معدنی دست دوم مشتری دست به نقد میخواستم.

  1. لطفا با شماره 09123712315 تماس بگیرید و یا با همین شماره در پیام رسان های واتساپ و تلگرام پیام بدین تا مهندس کمکتون کنن

 2. هزینه راه اندازی خط تولید آب آشامیدنی برای کارگاه کوچک آب معدنی به چه صورته؟ میشه راهنماییم کنید؟

  1. سلام لطفا با شماره 09123712315 تماس بگیرید و یا با همین شماره در پیام رسان های واتساپ و تلگرام پیام بدین تا راهنمایی بشید

 3. خط تولید آب معدنی یا آب آشامیدنی درسته؟

 4. شبخوش.
  قیمت دستگاه های خط تولید آب معدنی با ظرفیت تولید پایین چنده جناب؟

  1. سلام لطفا با شماره 09123712315 تماس بگیرید و یا با همین شماره در پیام رسان های واتساپ و تلگرام پیام بدین تا راهنمایی بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *