وبلاگ

دستگاه تری بلوک چیست؟

دستگاه تری بلوک چیست؟

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید:

همراه: 09123712315

ایمیل: alifaraji2008@gmail.com

 

دستگاه تری بلوک چیست؟

این دستگاه ساخته شده جهت شستشو، پر کردن و بسته بندی بطری. برای پر کردن مایعات در بطری‌های بسته‌بندی از دستگاه‌های تری بلوک و منو بلوک استفاده می‌شود. تری بلوک دارای سه ایستگاه شستشو، پرکردن و درب بطری است. منوبلوک ایستگاه شستشو بطری ندارد و فقط فرآیند پر کردن و درب بندی را انجام میدهد.

روند این دستگاه بدین صورت است که ابتدا بطری‌ها به طور کامل توسط آب شسته می‌شوند. سپس در ایستگاه دوم مایع با کمک نازل به داخل بطری تزریق می‌شود. هر دستگاه بسته به حجم تولید و سفارش مشتری با 6 تا 32 نازل ساخته می‌شود و تعداد نازل ها سرعت فرایند بسته‌بندی را تعیین می‌کند.

در ایستگاه بعدی، درب بطری به طور خودکار روی هر بطری قرار می‌گیرد و محکم می‌شود. بسته به نیاز سازنده، معمولا در ادامه خط بسته‌بندی سه بلوکی، یک دستگاه لیبلینگ برای چسباندن برچسب دور بطری، یک جت پرینتر برای درج اطلاعات تولید روی بطری و یک شیرینگ قرارداده می‌شود.

موارد مصرفی دستگاه تری بلوک:

این دستگاه‌ها در خطوطی که نیاز به بسته‌بندی محصولات مایع در بطری داردند استفاده می‌شود. مایعات خوراکی مانند آب معدنی، نوشابه، شیر، دوغ، آب میوه و ... توسط دستگاه تری بلوک بسته‌بندی می‌شود.

مایعات غیر خوراکی مانند روغن‌های صنعتی شامل روغن موتور خودرو، روغن ترمز، روغن دیزل، روغن چرخ، مواد شوینده شامل مایع لباسشویی، سفیدکننده، پولیش، مایع ظرفشویی، شستشوی دستی و دست شویی و ... توسط دستگاه منوبلوک بسته‌بندی می‌شود.

مزیت‌های دستگاه تری بلوک چیست:

دستگاه تری بلوک دارای مزایای متعددی است که باعث شده است این دستگاه به یکی از محبوب ترین دستگاه‌های بسته بندی مایعات تبدیل شود. برخی از مزایای دستگاه تری بلوک عبارتند از:

 • سرعت بالای تولید: دستگاه تری بلوک می تواند در هر ساعت تعداد زیادی بطری را پر کند.
 • دقت بالا: دستگاه تری بلوک می‌تواند بطری‌ها را با دقت بالایی پر کند.
 • صرفه جویی در هزینه: دستگاه تری بلوک می تواند هزینه‌های تولید را کاهش دهد.
 • قابلیت انعطاف پذیری: دستگاه تری بلوک می‌تواند برای بسته بندی انواع مایعات استفاده شود.

 

مزیت اصلی این دستگاه سرعت بسیار بالای آن است. با این دستگاه‌ها می‌توان در هر ساعت بیش از 8000 بطری بسته‌بندی کرد. از بطری‌های 300 سی سی برای آب معدنی تا بطری‌های 2 لیتری توسط این دستگاه‌ها قابل بسته‌بندی می‌باشد. یکی دیگر از مزایای این دستگاه‌ها اتوماسیون بالای آن است.

شستشوی بطری، پرکردن، درپوش زدن، برچسب زدن و آب‌بندی به صورت خودکار و بدون دخالت انسان انجام می‌شود. علاوه بر حذف هزینه‌ها و خطای انسانی در فرایند، برای بسته بندی مواد غذایی از نظر بهداشتی ایده آل هستند و کل فرایند بدون دخالت دست و با سرعت بسیار بالا انجام خواهد شد.

جابجایی ظروف در این دستگاه از فلنج گردن ظروف (نگه گیر) انجام می‌شود و تغییر سایز ظروف به حداقل تعویض قطعات نیاز دارد. سیستم پرکردن از نوع ثقلی است. سری‌های درپوش مجهز به سیستم کلاچ مغناطیسی قابل تنظیم هستند.

دستگاه تمام اتوماتیک بوده و مجهز به کنترل الکتریکی (PLC)، مانیتور با صفحه نمایش لمسی و کنترل الکترونیک سرعت(اینورتر) می‌باشد. تمامی وسایل برقی، الکترونیکی و بادی به کار رفته در خورد از برندهای معروف رایج در بازار می‌باشد.

دستگاه‌های پرکن تجهیزات اساسی برای راه اندازی صنایع و کارخانجات تولید مواد مختلف می‌باشد. این دستگاه‌ها در طراحی اولیه بسیار ساده و تک کاربره طراحی شدند. اما با پیشرفت علم و نیاز به کاربردهای دیگر برای تولید بیشتر در زمان کمترف دسگاه پرکن مایع Trublock طراحی شد.

 

دستگاه تری بلوک آب معدنی:

در دنیای امروز نیاز غیر قابل انکاری به محصولاتی مانند آب معدنی، نوشابه یا شربت‌های دارویی وجود دارد. به همین دلیل است که آن‌ها سازنده و همچنین سازنده سیستم‌ها و دستگاه‌های صنعتی بر این تصمیم هستند. برای ورود به دره تولید ماشین آلات و دستگاه‌های مختلف مانند ماشین‌های پرکن به دنبال کرکره اتوماتیک.

در واقع باید گفت دستگاه پرکن درب مایع بر روی دو پایه نازک و ضخیم ساخته می‌شود. در ادامه با این دو دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد. قابل ذکر است دستگاه درپوش پرکن مایعات رقیق شده در مدل‌های بسیار متنوعی تولید می‌شود. اما در میان آن‌ها، دو دستگاه برای اکثر مصرف کنندگان ارزش خاصی دارند:

 • 1- دستگاه پرکن تری بلوک
 • 2- دستگاه پرکن منو بلوک

 

همچنین قابل ذکر است که دستگاه تری بلوک آب معدنی معمولاً از دو قسمت پرکننده و درب قابل ترکیب با یکدیگر تشکیل شده است. این دستگاه از مجموعه‌ای از سه بطری شوی، پرکننده و درپوش (برای درپوش‌های پلاستیکی) روی یک قاب تشکیل شده است. برای بسته‌بندی مایعات رقیق بدون گاز مانند آب، آب میوه، دوغ، الکل و غیره در بطری‌های PET 2000-250 میلی‌لیتری مناسب است.

جابجایی ظروف در این دستگاه با استفاده از فلنج گردن ظروف (نگهدار گردنی) انجام می‌شود و تغییر سایز ظروف به حداقل لوازم یدکی نیاز دارد. سیستم پرکن از نوع ثقلی است. سرهای درپوش مجهز به سیستم کلاچ مغناطیسی قابل تنظیم هستند.

دستگاه تری بلوک آب معدنی تمام اتوماتیک بوده و مجهز به کنترل الکتریکی (PLC)، مانیتور با صفحه نمایش لمسی و کنترل الکترونیکی سرعت (اینورتر) می‌باشد. تمامی وسایل برقی، الکترونیکی و پنوماتیکی به کار رفته در خودرو از برندهای معروف و رایج بازار می‌باشد.

 

دستگاه پرکن تری بلوک:

دستگاه‌های پرکن تجهیزات اساسی برای ایجاد صنایع و کارخانجات تولید مواد مختلف هستند. این دستگاه‌ها در طراحی اولیه بسیار ساده و تک کاربره طراحی شدند. اما با پیشرفت علم و نیاز به کاربردهای دیگر برای تولید بیشتر در زمان کمتر، دستگاه پرکن مایع Triblock ابداع شد.

دستگاه‌های پرکن Triblock از سه عملکرد برای صنایع مختلف پشتیبانی می‌کنند. پرکن تری بلوک قابلیت شستشوی بطری‌ها، پرکردن آنها و همچنین آب بندی ظروف را دارند. در واقع دستگاه‌های سه کاره‌ای به نام دستگاه‌های تری بلاک در بازار وجود دارد.

 

ماشین تری بلوک گازدار 70 نازله مدل TB-ISO50/70/15
ماشین تری بلوک گازدار 70 نازله مدل TB-ISO50/70/15 فرجی درینک

در ایران، چندین شرکت سازنده دستگاه تری بلوک وجود دارد. برخی از این شرکت ها عبارتند از:

 • ماشین سازی کوشش کاران
 • ماشین سازی پیام صنعت ارمغان
 • ماشین سازی آسیا
 • ماشین سازی کبیرصنعت پارسوماش
 • ماشین سازی فرسان پک
 • ماشین سازی نیکو پک ساخت
 • ماشین سازی فروزش صنعت پارسیان
 • کارو پک
 • طرسام

 

این شرکت‌ها دستگاه‌های تری بلوک را در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. ظرفیت دستگاه تری بلوک به تعداد بطری‌هایی که در هر ساعت می‌توان پر کرد، بستگی دارد.

دستگاه‌های تری بلوک (TRI -Block) تولید شده توسط این شرکت‌ها دارای کیفیت و عملکرد بالایی هستند و با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند.

 

قیمت دستگاه تری بلوک

قیمت دستگاه تری بلوک به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ظرفیت دستگاه، نوع مواد مورد استفاده، برند سازنده و امکانات دستگاه.

قیمت دستگاه‌های تری بلوک در ایران از حدود 1 میلیارد تومان تا 5 میلیارد تومان متغیر است.

 

مزایای دستگاه تری بلوک

 

کاربرد دستگاه تری بلوک

دستگاه تری بلوک برای بسته بندی انواع مایعات مانند آب، آبمیوه، نوشابه، شیر و سایر نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه همچنین برای بسته بندی مواد شیمیایی و دارویی نیز استفاده می‌شود.

دستگاه تری بلوک در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع شیمیایی و صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد.

 

و اما سخن پایانی :

دستگاه های پرکن تری بلوک از سه عملکرد برای انواع صنایع پشتیبانی می کنند. این دستگاه ها امکان شستشوی بطری ها، پرکردن آنها و همچنین آب بندی ظروف را دارند. در واقع دستگه های سه منظوره به نام دستگاه های تری بلوک در بازار وجود دارد. وبسایت farajidrink.ir به شما کمک خواهد کرد که دستگاه مناسبی برای کارخانه خود خریداری کنید.

 

خدمات ما:

مشاور صنایعِ بسته بندی آب ، نوشابه های گاز دار ، ماءالشعیر ، دوغ ، آبمیوه…
مهارت و تسلط کامل جهت ارائه هرگونه مشاوره در خصوص تجهیز ، نصب ، راه اندازی  خرید و فروش کارخانجات صنایع آشامیدنی و غذائی شامل انواع و اقصام ماشین های تزریق و بادکن بطریpet ، سیستم تسویه آب ، ردیف کن بطری ، پرکن ها، لیبل زن ، شیرینگ ، جت پیرینتر ، تسمه نقاله ، کاموایرهای زمینی و هوائی…و هر آنچه مربوط به این صنعت می‌باشد.

 
 

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید:

 

همراه: 09123712315

ایمیل: alifaraji2008@gmail.com

خرید مطمئن را با مشاور صنایع غذایی فرجی تجربه کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *